INFOLINIA: +48 602 395 340

Kombajn to jedna z podstawowych maszyn każdego rolnika. Trudno bez niego wyobrazić sobie wiele prac w gospodarstwie rolnym. Jak każda maszyna wymaga on jednak odpowiedniej konserwacji, ponieważ w trakcie prac poszczególne części się zużywają. A skoro już przy częściach jesteśmy… nie jest niczym dziwnym, że co jakiś czas niektóre z nich trzeba wymienić. Czasem jest to spowodowane specyfiką maszyny, a czasem wynika z niespodziewanej usterki. Niezależnie od tego, w sklepie Agrokom znajdziesz wszystkie części do kombajnów, jakie mogą być Ci potrzebne.
Na rynku rolniczym działamy od lat, dlatego znamy go od podszewki i dobrze wiemy, z jakich maszyn korzystają polscy rolnicy oraz na co jest zapotrzebowane. W związku z tym części do kombajnów znajdujące się w naszej ofercie odpowiadają jak najlepiej na potrzeby naszych klientów. W asortymencie znaleźć można m.in. części takich firm jak Unia, JHB, Schumacher, Ursus czy Waryński Origin.Co dokładnie znajdziesz w ofercie naszego sklepu? Zarówno drobne i często poszukiwane elementy, takie jak wkłady filtra paliwa, końcówki wtrysku, pompa paliwa czy bagnety, jak też droższe i poważniejsze części, jak np. klepisko, koło zwolnicy, pompa hydrauliczna czy chłodnica oleju. Sprawdzając interesujące produkty, dowiesz się czy są dostępne w naszym magazynie, a jeśli nie ma ich w takiej ilości, jakich potrzebujesz, zawsze możesz w tej sprawie skontaktować się z nami, a my spróbujemy znaleźć rozwiązanie.
Leave a comment
 

Są takie firmy produkujące maszyny rolnicze, których nazwy słyszał niemal każdy i skojarzy je z produkcją maszyn do rolnictwa bezbłędnie. Jedną z takich firm jest Welger, a części do jej maszyn – zwłaszcza do prasy – znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego. Na co dokładnie możesz liczyć?

Rodzaje prasy: zwijająca i kostkująca

Jak wiadomo, wyróżnia się dwa rodzaje pras: prasę zwijającą (zwaną także belującą lub rolującą) oraz prasę kostkującą. Każda prasa ma na celu redukcję objętości materiału, którym może być słoma, siano czy zielonka. Rodzaj prasy określa to, w jakiej formie otrzymamy materiał po prasowaniu: w beli (walcu) albo kostce. Prasa rolująca sprawia, że otrzymywane bele materiału są już w pełni gotowe – zrolowane oraz owinięte siatką bądź sznurkiem. Jeśli rolujemy zielonkę, która ma być zakiszana, musimy jeszcze dodatkowo owinąć ją folią. Jeśli chodzi o masę pojedynczej beli bądź kostki, to w zależności od prasowanego materiału bela będzie ważyła od 200 do 1000 kg, natomiast w przypadku prasy kostkującej do 10 kg, jeśli skorzystamy z prasy wytwarzającej kostki z przeznaczeniem do załadunku ręcznego, jeśli zaś z tej do załadunku mechanicznego – do 200 kg.

Części do pras w naszej ofercie

Naszą ofertą chcemy zaspokoić potrzeby jak najszerszego grona rolników, dlatego też zdecydowaliśmy się na wprowadzenie do niej zarówno części do pras zwijających, jak i kostkujących. U nas niezbędne części znajdą posiadacze maszyn wielu producentów, m.in. Claas, John Deere, Massey Ferguson czy New Holland, jednak sporą część oferty naszego sklepu stanowią części do prasy Welger. Są one dość mocno poszukiwane na rynku, natomiast spory ich wybór dostępny w naszym asortymencie powinien zaspokoić potrzeby każdego klienta. Przystępne ceny również sprawiają, że wielu klientów kupuje części do prasy Welger właśnie u nas, a dodatkowo zawsze przed złożeniem zamówienia klient widzi, ile sztuk danego elementu posiadamy w naszym magazynie. Dbamy o to, by nasi klienci byli zadowoleni nie tylko z otrzymanych od nas produktów, ale z całej współpracy z naszą firmą. Zapoznaj się z naszą ofertą części do prasy Welger oraz z innymi częściami do maszyn rolniczych!

Leave a comment
 

Wiele maszyn rolniczych, podobnie jak samochody i mnóstwo innych sprzętów, wymaga tego, by pewne części co jakiś czas były wymieniane, ponieważ w wyniku eksploatacji sprzętu ulegają zużyciu, co negatywnie wpływa na funkcjonowanie maszyny i efekty jej pracy. Kiedy już dochodzi do tego momentu, że w naszej maszynie musimy wymienić jakiś element, często stajemy przed pytaniem co wybrać: zamienniki czy oryginalne części Ursus?

Dlaczego często wybieramy zamienniki?

Wiele z nas mając do wyboru zamiennik lub oryginał wybiera… zamiennik. I prawie nikt nie kryje się z tym, że wybór ten jest dyktowany ceną. Zamienniki bardzo często mają to do siebie, że są dużo tańsze – ich cena potrafi być naprawdę wyraźnie mniejsza w porównaniu z oryginałami. Wiele osób wybiera więc zamienniki, twierdząc, że wysoka cena oryginalnych części wynika przede wszystkim z tego, że płaci się za markę. Niestety, to stwierdzenie niekoniecznie jest zgodne z prawdą. Zamienniki, poza ceną, która dla wielu jest ważną zaletą, posiadają często wiele wad. Zwykle są wykonane z gorszej jakości materiałów i nie tak dokładnie jak oryginalne części Ursus, co sprawia, że szybciej ulegają zużyciu bądź też mogą ulec zniszczeniu dużo wcześniej niż byśmy przypuszczali. Niedokładne wykonanie sprawia też, że często zdarzają się problemy ze spasowaniem elementów. Oczywiście są zamienniki lepsze i gorsze, ale wybierają te produkowane przez firmę, której nazwa nic nikomu nie mówi, nie powinniśmy oczekiwać dobrej jakości produktu.

Dlaczego warto wybierać oryginalne części Ursus?

Decydując się na zakup oryginalnych części, przede wszystkim możemy być pewni ich wysokiej jakości, zarówno pod względem użytych materiałów, jak i wykonania, z dbałością o każdy detal. Wysoka jakość przełoży się po pierwsze na łatwiejszy montaż części, a po drugie na jej dłuższą żywotność. Na oryginalne części Ursus z reguły jest też udzielana gwarancja, co często pozostaje nie bez znaczenia, zwłaszcza jeśli kupujemy części bardziej skomplikowane, a co za tym idzie – z wyższej półki finansowej. Oczywiście w porównaniu z zamiennikami, za oryginały przyjdzie nam zapłacić więcej, ale wcale nie ze względu na logo producenta, tylko przez gwarantowaną przez niego jakość. Może i zapłacimy mniej za zamiennik, ale jeśli posłuży nam krócej niż oryginał, nie będzie to żadna oszczędność.

Leave a comment
 

W każdej branży można wymienić kilku najbardziej uznanych producentów, po których produkty warto sięgać, jeżeli jakość (różnie rozumiana) jest dla nas ważna. W branży rolniczej (choć trzeba uczciwie przyznać, że nie tylko), jednym z takich producentów jest oferujący zamienne części Waryński. Warto zatem dowiedzieć się nieco o przeszłości tej firmy, a także o jej aktualnej ofercie.

Wieloletnia historia

Waryński, to druga obok Ursusa, dość mocno rozpoznawalna marka w tej branży. Obie też mogą pochwalić się zbliżonej długości historią. Zaczęło się od Warszawskich Zakładów Maszyn Budowlanych im. L. Waryńskiego. Fabryka ta powstała pod koniec XIX wieku (a więc podobnie, co Ursus) i zajmowała się produkcją m.in. maszyn rolniczych, lokomobili i kotłów grzewczych. Następnie produkowane były również walce drogowe i parowozy. W powstaniu warszawskim fabryka uległa zniszczeniu, odbudowano ją w 1947 roku i ruszono z produkcją kotłów do parowozów i centralnego ogrzewania. W 1952 roku dokonano przemianowania fabryki na Waryński, a w rok później powstała pierwsza polska koparka gąsienicowa. Tym samym firma przestawiła się w swojej produkcji na maszyny budowlane. Warszawskie Zakłady Maszyn Budowlanych Waryński zmieniały się i dzieliły i choć trzon, za który uznaje się Waryński S.A. grupa holdingowa zakończył działalność produkcyjną, a zajął się nieruchomościami, to nie brakuje firm, które wywodzą się z WZMB Waryński i kontynuują tradycje w oparciu o wieloletnie doświadczenie i wiedzę. Tak właśnie jest ze spółką Waryński Origin – powstała ona z połączenia spółek Waryński Hydraulika i Waryński Żelechów, które już w linii proste wywodzą się z warszawskich zakładów.

Części Waryński Origin

Ta spółka właśnie zajmuje się dziś produkcją tego typu, co jej poprzednicy. Zasila zatem przede wszystkim rynek maszyn budowlanych, zaś od pewnego czasu podjęła się także produkcji części do maszyn rolniczych. Wieloletnia historia, doświadczenie i wiedza przekładają się dzisiaj na wysoką jakość finalnych produktów, co zawdzięcza się także stosowaniu do ich produkcji odpowiednich materiałów i dbałość o każdy etap procesu produkcyjnego, z uwzględnieniem istotnego faktu, że części będą pracować w trudnych warunkach. Obecnie części Waryński to częsty wybór osób, dla których ważna jest zarówno jakość porównywalna z oryginałami, co przystępna cena, do której oryginałom często jest daleko.

Leave a comment
 

Kombajny są maszynami rolniczymi, które zaczynają się pojawiać w pracy podczas żniw i zbiorów. Ciągłość ich pracy uzależniona jest od systematycznych przeglądów, a także jakości wymienianych części i podzespołów.

W naszym sklepie sklep-rolnicze.eu nie mogło zabraknąć wysokiej jakości asortymentu podzespołów dla kombajnów różnego rodzaju. W kategorii części do kombajnów przygotowaliśmy ofertę dla kombajnów ziemniaczanych, a wśród nich między innymi Anna, Bolko, Karlik i Hassia. Oprócz tego posiadamy także części do kombajnów zbożowych takich marek jak Bizon, Epple, John Deere, Case, Deutz Fahr, New Holland, Massey Ferguson.

Wśród części posiadamy między innymi elementy hederów, młocarni i odrzutników, przenośników, podsiewaczy, wialni, układów napędowych, kierowniczych, hamulcowych, a oprócz tego filtry powietrza, oleju i paliwa. Posiadamy także wybrane części elementów silnika (ukłądu paliwowego i chłodzenia), elementy hydrauliki.

Leave a comment
 
Odświeżam...
  • Brak produktów w koszyku.